• 1.jpg
  • 2.jpg

Rynek wtórny czy pierwotny? Jakie mieszkanie wybrać?

stylizacja mieszkaniaNa rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej mieszkań z rynku wtórnego, które są przeznaczone do sprzedania. Zaraz obok nich widnieją lokale w stanie deweloperskim. Zarówno jedne, jak i drugie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich tych, którzy pragną mieć na własność przysłowiowe cztery kąty. Jednak, jedne i drugie mieszkania znacznie różnią się od siebie pod każdym względem. Warto poznać ich cechy charakterystyczne. Ta wiedza z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji związanej z kupnem nowego mieszkania. Trzeba bowiem pamiętać, że inwestycja w zakup nowego mieszkania to poważne przedsięwzięcie, które wymaga głębokich przemyśleń.

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Poznań, jak i wiele innych miast, bez względu na ich wielkość, oferuje liczne nieruchomości, zarówno te, które są w stanie deweloperskim, jak i pochodzące z rynku wtórnego. Zanim podejmie się ostateczną decyzję związaną z wyborem lokalu, koniecznie trzeba poznać ich specyfikację. Nieruchomości z rynku wtórnego liczą sobie zazwyczaj kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Przez większość tego czasu były zamieszkiwane, a w związku z tym również i eksploatowane. To w znacznym stopniu wpływa na stan nieruchomości. Niestety, ale zazwyczaj negatywnie. Poza tym, mieszkania te są w pełni wykończone – posiadają wstawione drzwi wewnętrzne, wykończone ściany i podłogi. Kupno takiego mieszkania to więc dobra inwestycja dla każdego, kto z jakichkolwiek powodów nie może od razu przeprowadzić gruntownego remontu. Oczywiście to, czy w lokalu takim da się od razu zamieszkać, w znacznej mierze zależy od tego, jak dbali o nie poprzedni właściciele. Pomimo wykończonych ścian mogą być one tak brudne i zaniedbane, że konieczne będzie ich odświeżenie. Niewątpliwą zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest natomiast stosunkowo niska cena, a z pewnością niższa niż w przypadku mieszkań, które oferuje nam firma deweloperska. Te z kolei są droższe, ale dają znacznie więcej możliwości i, co najważniejsze – lokale takie znajdują się w nowym budownictwie i nikt wcześniej ich nie zamieszkiwał. Tego rodzaju nieruchomości odznaczają się na tle innych brakiem jakichkolwiek prac remontowo-wykończeniowych, które byłyby wcześniej przeprowadzone. Nowi właściciele sami muszą się zatroszczyć o nie. Deweloper oferuje bowiem lokale, które posiadają drzwi zewnętrzne, okna oraz doprowadzoną instalację elektryczną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną, co można sprawdzić m.in. na witrynie http://www.nieruchomosci-poznan.com.pl/sprzeda-mieszka/. W związku z tym, w mieszkaniach jest wszystko to, co najważniejsze. W rękach nowych właścicieli pozostaje wykończenie ścian, podłóg oraz całkowite umeblowanie wnętrza. Przynajmniej dzięki temu zyskuje się całkowite poczucie, że mieszkanie należy tylko do nas. Poza tym, ważne jest to, aby maksymalnie dostosować je do indywidualnych potrzeb.

Z kolei, jeśli decydujemy się na sprzedaż mieszkania warto dowiedzieć się, jak to zrobić, aby sprzedać je korzystnie i szybko. Mylą się ci, którzy sądzą, że w tym celu trzeba użyć jakichś sztuczek i nieetycznych gierek. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić większą uwagę – co wyeksponować, a co trochę poprawić, by mieszkanie pokazało wszystkie swoje walory. Współcześnie bardzo popularnym działaniem jest tak zwany home staging. Moda na nie przyszła do nas zza oceanu, bo z Ameryki. A jest to nic innego, jak sztuka prezentowania mieszkania na sprzedaż Poznań. Aby wydało się one bardziej atrakcyjne dla zainteresowanych, koniecznie trzeba je odpowiednio przygotować na odwiedziny osób oglądających. W pierwszej kolejności usuwamy z pola widzenia wszelkie przedmioty, które personalizują przestrzeń. Wnętrze musi bowiem sprawiać, wrażenie jak najbardziej neutralnego, aby oglądający je nie czuli się w nim obco. Wręcz przeciwnie – już od samego początku powinni mieć wrażenie, że są „u siebie”. W związku z tym, muszą zniknąć fotografie, dyplomy, nagrody, ubrania i tym podobne rzeczy. Drugą rzeczą, dość oczywistą, jest wysprzątanie mieszkania. Nie musi być w nim sterylnie czysto, ale wypadałoby odkurzyć podłogi i meble, pozmywać naczynia, posprzątać niepotrzebne rzeczy, które stoją „na wierzchu”. Następnie warto zatroszczyć się o odpowiednie rozświetlenie wnętrza. Nie trzeba od razu odmalowywać pokojów. Wystarczą jasne zasłony, odsłonięte rolety, a jeśli pogoda na to pozwala, warto otworzyć okna. Na koniec warto ozdobić mieszkanie kilkoma drobiazgami. Ważne przy tym jest to, aby były one jak najbardziej uniwersalne i neutralne, czyli takie, które mają szansę spodobać się każdemu. Badania naukowe przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że tego typu działania znacznie przyspieszają proces sprzedaży mieszkania i podnoszą cenę, czasem nawet o kilkadziesiąt procent!

Decydując się na mieszkania na sprzedaż Poznań oferuje liczne nieruchomości w stanie deweloperskim oraz te, które pochodzą z rynku wtórnego. Tylko od nas samych zależy, w jaki lokal zdecydujemy się zainwestować. Przy wyborze warto jednak pamiętać cechach charakterystycznych każdego z nich oraz o tym, że kupno mieszkania to inwestycja na bardzo długie lata, której skutki będziemy odczuwać nie tylko my sami, ale również nasi najbliżsi. Tym bardziej, że zakup własnego M najczęściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. W związku z tym, jeśli już decydujemy się na taki krok i dysponujemy sporą gotówką, warto przeznaczyć ją na mieszkanie, które będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania, zapewni wysoki komfort użytkowania oraz najwyższe bezpieczeństwo dla nas samych i naszych rodzin. Warto bowiem jak najlepiej zainwestować w przyszłość.

Our website is protected by DMC Firewall!