• 1.jpg
  • 2.jpg

Wskoch na rower

 

zielony błotnikLato w przestrzeni miejskiej bardzo często zachęca do rezygnacji z zatłoczonej komunikacji miejskiej i przerzucenia się na dwa koła, jednak nie każdy wie gdzie i w jaki sposób wybierać rowery, żeby możliwe było korzystanie w pełni ze wszystkich możliwości jakie dostarczane są przez tego typu rozrywkę. Rowery służą nam dzisiaj nie tylko do szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B, ale także do utrzymywania zgrabnej sylwetki oraz do redukowania stresu skumulowanego po ciężkich dniach w pracy. Okazuje się więc, że warto dołożyć wszelkich starań, aby wybierane przez nas pojazdy odznaczały się najwyższą jakością i solidnością, co nie zawsze musi iść ze sobą w parze i być dla wszystkich oczywiste. Bardzo często popełniamy ten błąd, ze wolimy zaoszczędzić pieniądze kupując pierwszy lepszy sprzęt zakładając, że rower jak rower, za każdym razem będzie wyglądał dokładnie tak samo. Użytkowanie może okazać się jednak problematyczne, zwłaszcza w kryzysowych momentach, ponieważ kupując rower w supermarkecie czy na podrzędnym targu ryzykujemy własnym zdrowiem.

Nie mając pewności skąd pochodzi kupowany przez nas jednoślad, nie możemy mieć pewności, że będzie zachowywał się tak jak oczekujemy w momencie szybkiego zjazdu z góry czy też w dłuższych trasach. Najczęściej więc oszczędzając kilkaset złotych wydajemy zdecydowanie więcej, ponieważ uszkodzony rower będzie wymagał regularnych napraw, a czasami nawet zmusi nas do zakupu kolejnego modelu. Dlaczego jednak powinniśmy zwracać uwagę na „profesjonalne” modele, takie jak chociażby te dostępne na witrynie http://www.2kola.net/? Przede wszystkim dlatego, że mamy pewność, że pochodzą od profesjonalnych producentów, którzy dbają o swoją renomę i nie mogą pozwolić sobie na dostarczanie swoim odbiorców byle jakich urządzeń i akcesoriów, a także dlatego, że zyskujemy możliwość regularnego serwisowania zakupionego sprzętu, dzięki czemu wybrane przez nas rowery mogą nam służyć nawet kilkanaście lat, albo nawet dłużej. Warto potraktować tego typu zakupy jak długoterminową inwestycję, dzięki czemu zyskamy gwarancję najwyższej jakości. Profesjonalne sklepy dysponują dodatkowo równie profesjonalną obsługę, przez co jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie dopasować model roweru do własnych oczekiwań i sylwetki, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest zróżnicowanie pojazdu i idealne wpasowanie się we własne możliwości. Wiadomo przecież, że nie każdy będzie poszukiwał roweru miejskiego, kiedy najczęściej korzysta z roweru w weekendy podczas wypadów za miasto albo do bardziej wyczynowych sportów. Dzięki kontaktowi z osobą która zna się na rowerach jak nikt inny, możemy wcześniej „przymierzyć” roweru, sprawdzić jak się na nim czujemy i czy naturalna pozycja jaką przybieramy jest dla nas w pełni komfortowa. Właśnie dlatego nie powinno kupować się jednośladów „w prezencie” bez wcześniejszego sprawdzenia czy wszystko będzie idealnie dopasowane. Kupowanie rowerów może więc przypominać kupowanie butów – trudno je wybrać nie sprawdzając wcześniej czy nie będą nas obcierać.

ramy roweroweOczywiście zakupy mogą być też podyktowane modą, ponieważ baczny obserwator z pewnością zwróci uwagę na to, że rowery w Poznaniu mogą mieć trochę inną stylistykę od rowerów w Warszawie, zwłaszcza, że coraz większą popularnością cieszą się sklepy, w których oferowane są rozmaite akcesoria rowerowe, takie jak chociażby koszyki, bagażniki czy błotniki, które – podobnie jak kolorowe obudowy do telefonów – pozwalają nam na spersonifikowanie własnych rowerów i sprawienie, że ich wizerunek będzie w pełni odpowiadał naszemu stylowi życia. Popyt na wszelkiego rodzaju gadżety bardzo dobrze pokazuje jak ważne stały się dla nas rowery i że przestały stanowić wyłącznie narzędzie służące do przemieszczania się. Rower to przede wszystkim styl życia i dopełnienie nas samych, o czym przypominają na każdym kroku pasjonaci dwóch kółek, zachęcający do regularnych wycieczek i rezygnacji z duszenia się w ciasnych samochodach. Nie trzeba być od razu wyczynowcem, wystarczy bowiem, że odważymy się wyjechać w miasto i odrobinę się poruszać.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!