• 1.jpg
  • 2.jpg

Przysmaki dla psa

 

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Właściciele tych zwierząt twierdzą, że ich pupile potrafią wnieść do domu wiele radości i miłości, a opieka nad nimi dostarcza tylko przyjemności. Posiadanie pieska w domu wiąże się jednak z jego odpowiednim wytresowaniem. Pupil powinien wiedzieć na co pozwala mu jego właściciel, a czego absolutnie powinien się wystrzegać. Jedną z najlepszych metod tresury tych zwierząt jest system nagradzania ich za dobrze wykonane zadanie. W tym celu niezbędne są różnego rodzaju przysmaki dla psa, dzięki którym zwierzak zorientuje się, które z jego zachowań są wynagradzane, a które nie. Pies – najlepszy przyjaciel człowieka? Wyniki wielu badań jednoznacznie dowodzą, że posiadanie własnego czworonoga może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Psy należą do bardzo towarzyskich zwierząt, dzięki czemu dają one swoim właścicielom dużo radości i uśmiechu. Zgodnie ze spostrzeżeniami naukowców pupile te znacznie zmniejszają wszelkie lęki czy odczuwany w trudnych sytuacjach stres. Ponadto są one doskonałym sposobem na wyjście z depresji. Obecność czworonoga, konieczność odpowiedzialności za niego, dokarmiania go czy wyprowadzania na spacer pomaga osobom cierpiącym na depresję powracać do ich normalnego życia. Inną istotną ich zaletą są korzyści, jakie niesie za sobą wpływ psa na małe dziecko. Maluchy, które miał styczność z czworonogami są bardziej społeczne, towarzyskie oraz myślą pozytywnie. Pies jest również doskonałą motywacją do rozpoczęcia treningów. Dzięki porannym czy wieczornym spacerom właściciel czworonoga może wykorzystać swój pobyt na zewnątrz i w ten sposób wspólnie ze swoim pupilem zająć się np. biegiem. Zalet posiadania takiego zwierzęcia jest oczywiście znacznie więcej i nie sposób ich wszystkich przytoczyć. Dodajmy tylko, że psy są elementem wielu terapii dla dzieci i dorosłych. Dzięki ich przyjaznemu nastawieniu i pomocy człowiek małymi krokami może starać się rozpocząć normalne życie.

 

Tresura swojego pieska

Posiadania własnego pupila może wiązać się z wieloma korzyściami dla wszystkich domowników naszego rodzinnego gniazdka. Psy są bardzo towarzyskimi zwierzętami uwielbiającymi zabawę i kontakt z człowiekiem. Taką cechę można zatem doskonale wykorzystać podczas nauki. Najlepiej trenować swojego pupila od jego najmłodszych lat. Wówczas wiele zachowań wejdzie mu w nawyk, a my będziemy mogli cieszyć się z posłuszeństwa zwierzaka przez długi czas. Idealną metodą sprawdzającą się podczas tresury czworonoga jest system wynagradzania go za dobre zachowanie. Pomocnym okazują się być tutaj różnego rodzaju przysmaki dla psów. Pupil po ich otrzymaniu dostaje od nas komendę, że wykonane przez niego zadanie jest właściwe. Przysmaki można wykorzystywać na wiele sposób. Podstawową czynnością jest oczywiście ofiarowanie ich w zamian za dobrze wykonaną komendę np. siad, aport, leżeć itp. Sprawdzonym sposobem okazuje się być również chowanie przysmaków w różne zakamarki pomieszczenia w naszym domu i nakazanie zwierzakowi ich poszukiwania. Na komendę „szukaj” pies powinien zająć się znajdowaniem swoich smakołyków. W trakcie takich tresur należy pamiętać o tym, aby nie przemęczyć swojego pupila. Lepiej zlecać mu do wykonania różne zadania częściej, a krócej. W ten sposób nasz pies się do nich nie zniechęci.

Gdzie można znaleźć przysmaki dla psa?

Miejsc, w których można zaopatrzyć się w różne przysmaki dla psa jest oczywiście wiele. Podstawowym punktem jest sklep zoologiczny. W tym przypadku sami możemy zobaczyć produkt i zapytać sprzedawcę o jego właściwości. Innym miejscem, dzięki któremu można zaopatrzyć się w smakołyki dla psiaków jest sklep internetowy. Obecnie istnieje wiele przedsiębiorstw oferujących właścicielom czworonogów specjalne rarytasy dla ich pupili. Towar przedstawiony jest na zdjęciach, a jego skład i właściwości można odczytać w zakładce produktu. Dzięki takim sklepom właściciele zwierząt bez wychodzenia z domu mogą nabyć smakowite przekąski dla swoich czworonogów. Towar dostarczany jest i pod drzwi domu, co jest bardzo wygodne. Skorzystanie z takiego rozwiązania zdecydowanie zaoszczędzi im czasu, który mogą wykorzystać na zabawę ze swoimi pupilami.

Jakie są rodzaje przysmaków dla psów?

Rynek oferuje właścicielom czworonogów wiele możliwości w zakresie znalezienia dla ich pupili odpowiednich przekąsek. Niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie dla walorów smakowych. Pies kosztując takiej przekąski ma po prostu cieszyć się z jej otrzymania. Takie smakołyki zawierają najczęściej dodatki jagnięciny, wołowiny, kaczki, kurczaka, ryby itp. Doskonale sprawdzają się one w systemie wynagradzania. Im pies bardziej lubi smakołyk tym większe mamy prawdopodobieństwo na to, że w szybkim czasie wykona on swoje zadanie, aby zdobyć jego przysmak. Dodajmy, że takie smakołyki mogą mieć różną formę. Na rynku możemy spotkać się bowiem zarówno z paluszkami, paseczkami, kosteczkami, ciastkami jak i sztyftami do lizania. Inne zastosowanie smakołyków ma już bardziej poważny cel. Niektóre z nich przeznaczone są bowiem dla troski o zdrowie czworonogów. Tym sposobem w sklepach możemy spotkać się na przykład z jadalnymi szczoteczkami do zębów, dzięki którymi pupil „zadba” o swoje uzębienie. Popularne są również wszelkiego rodzaju kosteczki, paseczki, ciasteczka czy kawałki usuwające kamień czy brzydki zapach z pyska. Ciekawymi produktami są również przysmaki zmniejszające stres u bardzo małych piesków. Producenci tego rodzaju towaru prześcigają się w ofertach przez co rynek smakołyków dla psów obfituje w różne niesamowite abstrakcje. W sklepach możemy spotkać się bowiem nie tylko z przysmakami z witaminami, ale również z ciasteczkami, kosteczkami, paseczkami czy kawałkami łączącymi smak wołowiny i kiwi lub specjalnymi tortami mięsno-warzywnymi. Wybierając zatem produkt dla swojego czworonoga trzeba się nieźle zastanowić. Istotnym czynnikiem podczas zakupu smakołyku powinno być jednak dopasowanie go do potrzeb pupila. Wiele produktów ma swoje odpowiednie zastosowanie. Część z nich przeznaczona jest na przykład dla szczeniaków, inne dla psów dorosłych, a pozostałe dla psów znacznie starszych. Wybierając zatem smakołyk warto wziąć pod uwagę to kryterium.  

DMC Firewall is a Joomla Security extension!