• 1.jpg
  • 2.jpg

Jak powinno wyglądać nowoczesne mieszkanie deweloperskie?

W dobie elektroniki i nowoczesnych technologii często mówi się o tak zwanym budownictwie dwudziestego pierwszego wieku. Czym jednak takie budownictwo się charakteryzuje do końca nie wiadomo. Warto przede wszystkim wspomnieć o tym, że XXI wiek nakłada na firmy deweloperskie oczekiwania względem standardu dostarczanych społeczeństwu nieruchomości mieszkalnych. Nie bez powodu wysoki standard jest zresztą pożądany. Dzięki komfortowi często zyskujemy przede wszystkim bezpieczeństwo, które chcemy zapewnić nie tylko sobie, ale także naszemu potomstwu czy najogólniej rzecz ujmując najbliższym. Nowoczesne mieszkania deweloperskie to również doskonały wybór lokalizacji. Szybkie drogi dojazdowe prowadzące do centrum czy bliskość naturalnej flory i fauny z pewnością są w cenie, dlatego wiele osób wybiera dziś nieruchomości zlokalizowane za miastem. Wydaje się jednak, że jednocześnie firmy deweloperskie interesują się działkami znajdującymi się jak najbliżej ścisłego centrum. Jak wskazać zatem tendencję, którą kierują się dzisiaj polskie rodziny przy poszukiwaniu mieszkania?

 Komfort daje poczucie bezpieczeństwa

Komfort i poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważne cechy, bez których obecności przeciętna polska rodzina nie zdecyduje się na kupno nieruchomości mieszkalnej. Należy przede wszystkim pamiętać, że inwestycja w dom czy  mieszkanie jest z pewnością długoterminowa, tak więc podjęta decyzja powinna być zgodna w stu procentach z naszymi osobistymi odczuciami oraz poglądami. Jeśli mowa o poczuciu bezpieczeństwa z pewnością wiele nieruchomości pozyskiwanych od firm deweloperskich jest w stanie zapewnić przyszłym mieszkańcom tego rodzaju odczucia. Ogrodzone osiedla monitorowane dwadzieścia cztery godziny na dobę do dzisiaj codzienność. Co więcej, wiele osiedli powstałych nawet kilkadziesiąt lat temu coraz częściej także – dzięki spółdzielniom mieszkaniowym – zaczyna mieć montowane tego rodzaju urządzenia. Nic dziwnego, że są w nie zatem wyposażone budynki powstające na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Zastosowania takie jak budowa progów zwalniających wokół bloków mieszkalnych czy nowe place zabaw dla dzieci mają nie tylko przyciągnąć rodziny z dziećmi, ale także wpłynąć na ich bezpieczeństwo w sposób bezpośredni. Nowoczesne windy i podjazdy są z kolei budowane przede wszystkim po to, by ułatwić przenoszenie się z miejsca na miejsce osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom starszym i posiadającym małe dzieci. Wszystkie wymienione wyżej elementy od lat stosowane są przede wszystkim przez te firmy deweloperskie, którym na sercu leży komfort i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. Wydaje się, że na rynku nie ma wielu spółek działających w tej branży, jednakże te istniejące dbają o swoich klientów jak nikt inny.

Najpopularniejsze miasta dla deweloperów

W jakich miastach inwestorzy najczęściej planują swoje projekty? Nie da się ukryć, iż prym w zakresie powstawania nowych nieruchomości deweloperskich bezwzględnie wiodą miasta duże, takie jak stolica Polski, Gdańsk, Wrocław czy Poznań. W dużej mierze nowe nieruchomości powstają właśnie tam, ponieważ zainteresowanie większymi aglomeracjami z wielu powodów pozostaje bardziej intensywne niż w przypadku mniejszych miejscowości. W cenie – jeśli mowa o województwach – bezwzględnie pozostają województwo mazowieckie oraz województwo wielkopolskie. Na wybór Polaków ma wpływ między innymi czynnik ekonomiczny. W miastach wymienionych województw najłatwiej znaleźć pracę, ponieważ bezrobocie jest tam w porównaniu z innymi obszarami o wiele mniejsze. 

Lokalizacja nowych nieruchomości mieszkalnych jest bardzo istotna

W przypadku nieruchomości mieszkalnych lokalizacja budynku czy też całego osiedla jest bardzo istotna. O dobrą lokalizację bardzo z kolei trudno, ponieważ większość atrakcyjnych terenów została już (przynajmniej jeśli chodzi o większe miasta) dobrze zagospodarowana. Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie Poznań jest miastem, które w ostatnich latach tworzy wiele nieruchomości mieszkalnych poza ścisłym centrum. Oznacza to, że coraz częściej w okolicy stolicy województwa wielkopolskiego powstają osiedla podmiejska, które – co bardzo istotne – cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Mieszkania poza miastem nie oznaczają oczywiście, że nowym właścicielom nie zależy na kontakcie z większą społecznością. To właśnie dlatego firmy deweloperskie oprócz dobrej lokalizacji w otoczeniu natury skupiają się także na doborze takiego miejsca, z którego drogi dojazdowe szybko i bezpiecznie doprowadzą mieszkańców danego osiedla do centrum miasta. Na takich trasach często kursują pojazdy komunikacji miejskiej co oznacza, że komfort mieszkań podmiejskich znacznie się zwiększa, a ich atrakcyjność tym samym bardzo wzrasta. Jeśli mowa o lokalizacji nie sposób nie wspomnień oczywiście o terenach zielonych, które dla niektórych mieszkańców stają się bardzo istotne. Osoby lubiące świeże powietrze, ciszę oraz różnorodne sporty, takie jak chociażby bieganie czy jazda na rowerze z pewnością znajdą dla siebie miejsce na takich osiedlach. 

Nieruchomości od deweloperów niewątpliwie charakteryzują się innymi wyznacznikami, niż nieruchomości mieszkalne z rynku wtórnego od sprzedawców prywatnych. Z pewnością kupując lokale na rynku pierwotnym nie musimy obawiać się złych intencji ze strony firm deweloperskich, ponieważ w ich obowiązku jest spełnianie potrzeb potencjalnych klientów. Dobra reklama niezależnie od tego czy dotycząca nieruchomości mieszkalnych czy też budynków przeznaczonych pod wynajem jest wyznacznikiem dobrej nieruchomości lub inwestycji oraz najogólniej mówiąc pożądaną wizytówką firmy. Nic więc dziwnego w tym, że kolejne inwestycje na przestrzeni lat rzeczywiście charakteryzują się dużą pomysłowością oraz innowacyjnością. Z pewnością za kilka następnych lat nowopowstałe nieruchomości mieszkalne staną się jeszcze bardziej nowoczesne oraz przystosowane do najbardziej wymyślnych potrzeb klientów.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!