• 1.jpg
  • 2.jpg

Materiały wykończeniowe – płytki

 

Na rynku remontowo-budowlanym można dzisiaj znaleźć w zasadzie wszystko. Oryginalne fototapety sprawdzają się idealnie w pokojach dziecięcych. Drewniane panele klasycznie prezentują się w sypialniach czy salonach. Warto jednak wspomnieć również o eleganckich i sprawdzonych płytkach ceramicznych, których zastosowanie sprawdza się od wielu lat nie tylko w domach polskich, ale także w lokalach mieszkalnych na całym świecie. Praktyczne i jednoczesnie dobrze prezentujące się produkty sprawiają, że popularność wspomnianego materiału wykończeniowego nie ma końca. Chociażby z tego względu warto sprawdzić, skąd bierze się tak duże zainteresowanie kafelkami ceramicznymi.

Płytki w domu

Bardzo ważną zaletą płytek jest to, że można je dzisiaj kłaść w zasadzie wszędzie. Choć początkowo wspomniane materiały sprawdzały się wyłącznie w kuchniach i łazienkach, w ostatnim czasie prym wiodą także w przypadku aranżacji pokojów dziennych. Szczególnie wtedy, gdy salon jest połączony z aneksem kuchennym. Kafle ceramiczne doskonale sprawdzają się również w innych pomieszczeniach. Można je montować w holu, na korytarzu czy w pomieszczeniach gospodarczych. Co ciekawe, niektóre płyrki można również kłaść poza domem. Idealnie będzie prezentowało się ze wspomnianym materiałem patio lub ścieżka do ogrodu. Warto pamiętać jedynie o tym, by przy zakupie poprosić o pokazanie płytek przeznaczonych na zewnątrz.

Różnorodna oferta płytek

Na rynku można dzisiaj znaleźć bardzo zróżnicowane propozycje dotyczące płytek ceramicznych. Te ostatnie mogą różnić się od siebie pod względem wielkości, kształtu, wzorów czy wreszcie kolorów. Producenci w kontekście wyglądu wspomnianego materiału nie znają granic, dlatego zaproponowana oferta z pewnością trafi w każdy gust konsumencki. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się na przykład płytki ceramiczne w dużych formatach. Te sprawdzają się zresztą nie tylko w przestrzeniach domowych, ale również w pomieszczeniach pełniących funkcje publiczne. Alternatywny wybór to niewielkie płytki, z których można układać naprawdę unikatowe wzory i obrazy. Mowa oczywiście o tak zwanych mozaikach, które znajdują swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Niektórzy układają je nawet w sypialniach.

Funkcjonalność płytek ceramicznych

Bardzo ważną zaletą płytek jest to, że można je kłaść w zasadzie wszędzie. Z powodzeniem sprawdzają się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz domu. Mogą stanowić ścieżkę do ogrodu, podłogę na tarasie lub w altance. Z pewnością największą popularnością wciąż cieszą się płytki łazienkowe i kuchenne. Warto również zaznaczyć, że wspomniany materiał wykończeniowy idealnie nadaje się nie tylko na powierzchnie podłóg, ale również na ściany. Kaflami można wykładać różnego rodzaju wnęki, ściany prysznica czy ramy lustra. Wszystko po to, by wnętrze stało się nie tylko praktyczne, ale również unikatowe pod względem wystroju. Dodatkowo, płytki są często antypoślizgowe, dzięki czemu zwiększają bezpieczeństwo osób przebywających w toalecie (na przykład po kąpieli).

Trwałość płytek ceramicznych

Popularność płytek ceramicznych wiąże się nie tylko z ich oryginalnym wyglądem, ale także z niezwykle solidnym wykonaniem. Raz położone płytki mogą być użytkowane przez domowników wiele lat. Produkty są odporne na mniejsze uszkodzenia mechaniczne, dlatego doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których mieszkają dzieci czy zwierzęta. Warto oczywiście podkreślić, że na stan i trwałość płytek mają również wpływ zachowania domowników. Zarówno ściany, jak i podłogi wyłożone kafelkami ceramicznymi trzeba odpowiednio pielęgnować. W ten sposób ich wygląd oraz stan przez wiele lat w ogóle się nie zmieni.

Ceny płytek ceramicznych

Jeśli chodzi o ceny płytek ceramicznych, w ostatnim czasie są one dość atrakcyjne. Niższa wartość wiąże się przede wszystkim z wysoką konkurencją. Firmy i producenci oferujący kafelki skupiają się przede wszystkim na tym, by dotrzeć do klienta z interesującą ofertą. Nie tylko pod względem jakości, ale także pod względem ceny. Szczególnie atrakcyjną ofertę posiadają sklepy interentowe. Tam po zalogowaniu można skorzystać z różnego rodzaju rabatów i promocji. Szczególnie wtedy, gdy jest się stałym klientem. Poszukując płytek, warto odwiedzić najpierw kilka sklepów, by poznać zróżnicowaną ofertę. Często asortyment (szczególnie w sklepach online) różni się od siebie zarówno pod względem cenowym, jak i pod względem produktu.

Czyszczenie płytek ceramicznych

Dla osób zapracowanych lub niekoniecznie lubiących sprzątać, płytki ceramiczne wydają się opcją idealną. Produkt nie tylko dobrze się prezentuje. Jest również łatwy w pielęgnacji. Szczególnie dziś, gdy na rynku można znaleźć mnóstwo detergentów czyszczących. Warto również zaznaczyć, że współcześnie produkowane płytki często wykonywane są z materiałów odpornych na mniejsze zabrudzenia. W efekcie ich pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu i dodatkowo nie musi być wykonywana codziennie. Warto również podkreślić odporność płytek na wilgoć, czy różnego rodzaju grzyby i pleśń.

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, płytki ceramiczne z pewnością są warte wymienienia pod wieloma względami. Ceny płytek nie są dzisiaj wysokie, dlatego na ich zakup może sobie pozwolić prawie każdy. Ich trwałość, łatwość w czyszczeniu czy wreszcie szeroki wybór pod względem aranżacyjnym z pewnością wpływają na zainteresowanie różnych grup docelowych. Na chwilę obecną trudno znaleźć inny produkt, który dorównywałby płytkom pod względem wspomnianych wcześniej zalet.

 

Our website is protected by DMC Firewall!