• 1.jpg
  • 2.jpg

Oferta wypożyczalni samochodów

Z wypożyczalni samochodowych korzysta dzisiaj wiele osób. Zarówno w kontekście prywatnym, jak i w kontekście prowadzonej działalności. W ofercie wypożyczalni są dzisiaj nie tylko samochody osobowe. Bardzo często tego typy firmy proponują również na wynajem auta dostawcze. Te ostatnie sprawdzają się między innymi podczas przeprowadzek. Sporadycznie wykorzystują je również firmy, które raz na jakiś czas muszą zaopatrzyć się w produkty czy materiały konieczne do prawidłowego funkcjonowania działalności. Oferta wypożyczalni samochodowej może być dzisiaj zatem bardzo szeroka. Nie tylko jeśli chodzi o dostępne auta. Okazuje się, że – by sprostać oczekiwaniom mieszkańców – firmy wypożyczające przygotowują różne sposoby rozliczeń czy tworzą dodatkowe miejsca odbioru zamówionych samochodów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Auta oferowane w wypożyczalniach

W wypożyczalniach oferowane są bardzo różnorodne auta. Nie tylko pod względem modelu czy marki. Standardowa wypożyczalnia proponuje przede wszystkim auta osobowe. Bywają jednak także takie miejsca, w których wynajmiemy samochody dostawcze czy pojazdy ciężarowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie limuzyny i inne eleganckie samochody wypożyczane w dniu ślubu i wesela. Czasami tego typu auta zamawiane są również na inne okazje. Na przykład z okazji urodzin czy w czasie wieczorów panieńskich i kawalerskich. 

Sposoby rozliczeń za wypożyczone auto 

W zależności od tego, na jak długo wynajmujemy samochód, wybieramy atrakcyjny dla nas sposób rozliczeń. Zazwyczaj wypożyczalnie proponują dwie możliwości zapłaty. Mowa tutaj o tak zwanym systemie godzinowym oraz systemie dniowym. Jeśli potrzebujemy samochodu na kilka godzin, wybieramy pierwszy sposób zapłaty. Jeśli planujemy wypożyczenie na dłużej, bardziej opłaca się nam system dniowy. Często bywa również tak, że im dłużej wynajmujemy samochód, tym mniej płacimy za każdy dzień jego eksploatowania. 

Miejsca odbioru i oddania samochodu

Prawie każda wypożyczalnia samochodów lotnisko traktuje jako drugi, podstawowy punkt odbioru i oddania auta (obok siedziby firmy). Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że klientami wypożyczalni są często osoby przylatujące do Polski. Na przykład w odwiedziny do rodziny lub na spotkanie biznesowe. Bardzo często z tego samego powodu dodatkowe punkty odbioru zlokalizowane są również przy dworach kolejowych i autobusowych. W większych miastach wypożyczalnie wprowadzają wspomniane punkty także na różnych osiedlach czy w różnych dzielnicach. 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!