• 1.jpg
  • 2.jpg

Księgowość w firmie

Prowadzenie księgowości w firmie jest jednym z najistotniejszych zadań do wykonania. Przedsiębiorstwo, by działać sprawnie musi mieć odpowiednio prowadzoną księgowość. Firmy i przedsiębiorstwa mają do wyboru trzy drogi jej prowadzenia. Właściciel może samodzielnie prowadzić księgowość, może zatrudnić księgowego lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego. W każdym z wyborów warto zastanowić się nad ułatwieniem tego zadania. Idealnym pomysłem jest wsparcie się programem komputerowym, który przyśpieszy i usystematyzuje tę pracę.

Programy komputerowe, które zdecydowanie ułatwiają nam pracę, także w sekcji księgowości, zazwyczaj należą do grupy programów CRM. Te złożone systemy umożliwiają nie tylko poprawę naszych relacji z klientem, ale także bardziej sprawne zarządzanie finansami naszego przedsiębiorstwa. Program Microsoft Dynamics AX - Finanse i księgowość umożliwia nie tylko szybkie i pełne rejestrowanie wszystkich transakcji finansowych zachodzących w firmie, ale także wspiera nas w zarządzaniu relacjami między firmą a spółkami nadrzędnymi i pomaga księgować wszystkie koszty zewnętrzne i wewnętrzne, Inteligentny program w wyraźny sposób umożliwia nam szybkie przeglądanie danych finansowych firmy oraz kontrolę kosztów i wdrażanie nowych reguł, czy zasad panujących w firmie. Jak więc widzimy odpowiednio dobrany do naszej firmy program ułatwi i usprawni pracę w naszym przedsiębiorstwie wyręczając pracowników w wykonywaniu żmudnych zadań administracyjnych.

Warto przyjrzeć się bliżej wybranym funkcjonalnościom programu Microsoft Dynamics AX. Pulpity menadżerskie zawierają wybór najistotniejszych dla danego stanowiska danych dotyczących firmy, dzięki czemu każdy pracownik uzyskuje właśnie te dane, na których najbardziej mu zależy Pulpity menadżerskie zawierają także wykresy, zestawienia i wskaźniki, które pozwalają kontrolować zmiany zachodzące w firmie. Moduł księga główna umożliwia sprawne zarządzanie finansami firmy, a funkcje raportowania pozwalają na bieżąco analizować dane finansowe: przychody i wydatki naszego przedsiębiorstwa. Poszczególne moduły dodatkowe umożliwiają także zarządzanie rachunkami bankowymi, zobowiązaniami, należnościami i środkami trwałymi. Program umożliwia także tworzenie długoterminowych podliczeń, które pomagają przy tworzeniu projektów obejmujących większe inwestycje w przedsiębiorstwie. Warto pamiętać jednak, że program towarzyszy firmie na co dzień i ułatwia kontrolę budżetu i rozliczanie na bieżąco płatności wewnątrz firmy – wypłaty pracownicze.

Jak więc widzimy wybór odpowiedniego programu do księgowania może w znaczny sposób pomóc w sprawnym i szybszym zarządzaniu naszą firmą i przynosi nam wymierne korzyści. 

 

Our website is protected by DMC Firewall!