• 1.jpg
  • 2.jpg

Nauka w Anglii

Przychodzi taki dzień, kiedy nasze dziecko przychodzi zrezygnowane ze szkoły, opada ciężko na krzesło i oświadcza stanowczo „nie rozumiem tego, nie lubię, a pani jest głupia bo ciągle tylko ta gramatyka i słówka”. Każdy rodzic rozumie, jak ważną rolę odgrywa teraz w świecie język angielski. Jako język międzynarodowy ułatwia porozumiewanie się w większości państw świata, nie tylko Europy, otwiera drzwi do lepszego życia, daje możliwości zdobycia lepszej posady. W jaki sposób więc zachęcić dziecko do jego nauki?

Szukając sposobu na zainteresowanie naszego dziecka nauką języka angielskiego dzwonimy, rozpytujemy i przeglądamy Internet. Tutaj pojawiają się ciekawe propozycje, jakimi są wyjazdy językowe dla dzieci,. Jak to wygląda? Najczęściej są to wycieczki w czasie wolnym od szkoły. Wakacyjne kursy językowe za granicą to coś, czego wiele osób nie docenia, albo się po prostu boi, ponieważ nie ma pewności, z czym spotka się tam jego pociecha. Przede wszystkim będzie to prawdziwy, żywy język, ni ten podręcznikowy. Anglia kursy językowe zna od podstaw, wakacyjne kursy językowe za granicą nie sprawią, że nasze dziecko zyska jakiekolwiek zaległości w nauce, wręcz przeciwnie. Pozna nową kulturę, inną jakość życia, zobaczy i usłyszy język angielski taki, jakim jest naprawdę, a nie wymawiany sztucznym głosem lektora. Podczas kursu językowego w Anglii dziecko pozna wiele odmian języka angielskiego, pomoże mu to również zrozumieć, jak ważna jest znajomość gramatyki i rozległego słownictwa, aby zrozumieć swojego rozmówcę, ponieważ nie każdy mówi tak wyraźnie jak nauczycielka na lekcji. 

Kursy językowe w Anglii mogą nie tylko pomóc nam przekonać latorośl, aby mocniej zaangażowała się w naukę, ale też sprawią, ze stanie się ono ciekawe świata. Podczas tego typu wyjazdów, dziecko ma do czynienia głównie z Anglikami, przez co odruchowo zaczyna rozumieć język, w którym przyjdzie mu się porozumiewać. Z takiej wycieczki przywiezie nie tylko wiedzę o innych narodach, wspaniałe wspomnienia i pamiątki, ale także przyjaźnie, które mogą pomóc mu w przyszłości. A być może zawalczy o lepsze stopnie i stypendium, aby dostać się na studia w Anglii.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!